O hodowli

Psy towarzyszyły mi od dzieciństwa. Pierwszym psem jakiego pamiętam był Reksio, trochę podobny do beagla, kolejna była Diana – czarna kundelka, obdarzona niezwykłą cierpliwością i miłością do dzieci, Atos a’la owczarek podhalański, który żył ze mną 16 lat.

Przygoda kynologiczna rozpoczęła się w 1994r. debiutem na XXVII Toruńskiej Wystawie Psów Rasowych. Debiut był mój jak i jamniczki krótkowłosej CZIKI. Byłam wtedy przestraszoną nastolatką, która nie bardzo wiedziała o co „w tym wszystkim” chodzi, ale pomyślałam sobie: ”kiedyś tu wrócę”! Czika zdobyła uprawnienia hodowlane, odchowała 4 szczeniaki, wychowała czworo dzieci. Odeszła od nas 3 listopada 2008, żyjąc z nami 16 lat…

Miłość do psów, chęć udzielania im pomocy i zamiłowanie do pracy z nimi przyczyniły się do tego, że wybrałam studia zootechniczne.

W 2004 r. w naszym domu pojawiła się goldenka FLORA z Kierskiej Doliny – i tak narodziła się miłość do retrieverów! Dwa lata później nasza rodzina powiększyła się o labradorki- RUTH Matrix i LABAMBĘ Fervidus.

Dziękuję serdecznie Baśce Krasickiej za urocze i mądre suczki!

W 2007r. pojawiła się sznaucerka ATHENA z Czerwonego Dworu, której rolą jest pilnowanie domu i jego otoczenia.

Moja hodowla jest typową hodowlą domową. Psy dzielą z nami każdy dzień i od szczeniaka są przyzwyczajane do życia z ludźmi i innymi zwierzętami. Wszystkie psy są rodowodowe, posiadają wybitne pochodzenie, a ich przodkami są wyjątkowe psy znane na całym świecie.

Serdecznie dziękuję lek.vet. Adriannie i Piotrowi Machel (hodowla Medicus Veterinarius) oraz Baśce Krasickiej (hodowla Matrix) za wszystkie porady, pomoc i cierpliwość!!!

Danka Gerke